Kolajen Peptitleri, Vitamin ve Mineral Kompleks İçeren Toz Kolajen.
₺414,00 KDV Dahil
Hidrolize Kolajen, Glisin, C Vitamini ve Bakır İçeren Takviye Edici Gıda.
₺587,00 KDV Dahil
Hidrolize Kollajen ve Glisin İçeren Toz Takviye Edici Gıda.
₺601,46 KDV Dahil
Kolajen Peptitleri, Vitamin ve Mineral Kompleks İçeren Takviye Edici Gıda.
₺600,15 KDV Dahil
Tip I - II - III Kollajen Peptit İçeren Toz.
₺341,10 KDV Dahil
₺426,38 KDV Dahil
Biotin, CoQ10 ve Kolajen İçerikli Gıda Takviyesi.
₺391,58 KDV Dahil
₺489,48 KDV Dahil
Kollajen Peptitleri ve Vitamin Kompleks İçeren Sıvı Takviye Edici Gıda.
₺600,90 KDV Dahil
Hyaluronik Asit, Üzüm Çekirdeği ve Yeşil Çay İçeren Kolajen.
₺471,83 KDV Dahil
Hidrolize Kolajen ( Tip 1 & 2 & 3 ) ve Vitamin C İçeren Takviye Edici Gıda.
₺296,00 KDV Dahil
Collagen Peptitleri, Vitamin ve Mineraller İçeren Takviye Edici Gıda.
₺656,00 KDV Dahil
Colajen ve Hyaluronik Asit İçeren Takviye Edici Gıda - Çilek ve Karpuz Aromalı.
₺1.150,80 KDV Dahil
Hidrolize Kollajen, Zerdeçal ve Boswellia Serrata İçeren Takviye Edici Gıda.
₺331,00 KDV Dahil
Balık Kollajeni İçeren Takviye Edici Gıda.
₺681,20 KDV Dahil
Takviye Edici Gıda.
₺355,41 KDV Dahil
₺444,26 KDV Dahil
Hidrolize Kollajen, Glutatyon, Vitamin C, Çinko ve Selenyum İçeren Takviye Edici Gıda.
₺82,70 KDV Dahil
Hidrolize Kolajen Tip ( Tip 1&2&3 ), Hyaluronik Asit ve Vitamin-Mineraller İçeren Takviye Edici Gıda.
₺533,96 KDV Dahil
1 Tablette 750 mg Tip 1 ve Tip 3 Hidrolize Kolajen Peptitleri İçeren Gıda Takviyesi.
₺295,54 KDV Dahil
10.000 mg Tip 1-3 Hidrolize Kolajen Peptitleri İçeren Gıda Takviyesi.
₺612,00 KDV Dahil
10.000 mg Tip 1 – 2 – 3 Hidrolize Kolajen Peptidleri İçeren Nar Aromalı Diyet Takviyesi.
₺618,80 KDV Dahil
Hidrolize Kolajen ve Hyaluronik Asit İçeren Takviye Edici Gıda.
₺525,80 KDV Dahil
Hidrolize Tip 2 Kolajen, Kondroitin ve Hyaluronik Asit Kombinasyonu Olan Takviye.
₺784,40 KDV Dahil
1 2 3 4 >

Kolajen Takviyeleri Hakkında

Kolajen Nedir?

Kolajen, bağ dokuları, tendonlar, deri, kemikler ve kıkırdakta bulunan yapısal bir proteindir. Bulunduğu dokulara destek ve güç sağlar. Aynı zamanda doku onarımına, hücreler arası iletişime ve vücudun bağışıklık tepkisine yardımcı olur. Cildinizin elastikiyetine ve dolgun görünümüne ciltte bulunan kolajenin büyük etkisi vardır. Ancak vücudunuz tarafından üretilmekte olan kolajen yaşla birlikte yıkılmaya başlar ve üretimi azalır. Bu da cilt elastikiyetinin kaybı, cilt kırışıklıkları ve cildin kendini onarma hızında yavaşlama gibi sorunlarla karşılaşmamıza sebep olur.

Kolajen Çeşitleri

Kolajenin vücudumuzda 28 farklı çeşidi bulunmaktadır. Ancak tip 1, 2 ve 3 en iyi bilinen ve aynı zamanda vücutta en çok etkili olanlardır. Her birinin farklı bir rolü vardır, bu nedenle ihtiyaçlarınız için en iyi kolajen takviyesini seçerken aralarındaki farkı bilmek önemlidir.

Tip 1 Kolajen

Vücuttaki kolajenin %90'ına yakınını bu tip kollajen oluşturur. Deride, kemikte, dişlerde, tendon ve bağ dokularda ve organlarımızda bulunmaktadır. Vücudumuzda çok yoğun bir şekilde bağlı liflerden oluşan bir yapısı vardır. Cilt sağlığı ve güzelliği için oldukça önemli bir role sahiptir. 20'li yaşlarımızdan itibaren Tip 1 kolajeni kaybetmetmeye başlarız. Özellikle bağ dokulardaki rolü nedeniyle, bu kolajenin kaybı ciltte sıkılık kaybı, daha kolay kırılabilen tırnaklar, zayıflayan saç telleri ve ciltte ince çizgiler şeklinde kendini göstermeye başlar.

Tip 2 Kolajen

Tip 2 Kolajen daha çok kıkırdaklarda bulunma eğiliminde olan ve daha gevşek şekilde bağlı liflerden oluşan bir kollajen türüdür. Eklemleri yastık gibi sarar ve bu sayede eklem hareketlerini destekler. Fiziksel travmalarda veya mekanik stres sonucunda kıkırdak dokularda oluşabilen hasarı önlemek için bu bölgelere güç ve esneklik verir.

Tip 3 Kolajen

Vücuttaki organların, kasların ve damarların yapısını destekler. Vücutta ikinci en çok bulunan kolajen türüdür. Tip 1 kolajen bağlarının oluşumunu da düzenler. Dolayısıyla Tip 3 Kolajen, Tip 1 Kolajen ile birlikte çalışır ve cilt sağlığı ve elastikiyeti üzerinde olumlu etkisi vardır.

Kolajen Takviyelerinin Faydaları

Kolajen takviyeleri, genellikle kollajen proteininin hidrolize edilmiş formunu içerir ve genellikle kapsül, tablet, toz veya sıvı formunda bulunur. Kolajen takviyelerinin potansiyel faydaları arasında şunlar bulunmaktadır:

Cildin Erken Yaşlanmasını Önlemek

Kolajen, cildin elastikiyetini ve nemini koruduğundan, kollajen takviyeleri cilt yaşlanmasının belirtilerini azaltabilir, kırışıklıkları ve ince çizgileri hafifletebilir ve cildin daha sağlıklı bir görünüm kazanmasına yardımcı olabilir.

Eklem Sağlığına Katkıda Bulunmak

Kolajen, eklem kıkırdağının yapısını destekleyerek eklem ağrılarının azalmasına, eklem sertliğinin hafiflemesine ve eklem hasarlarının olumsuz sonuçlarının giderilmesine yardımcı olabilir.

Saç ve Tırnak Sağlığını Desteklemek

Kolajen, saçların ve tırnakların güçlü, sağlıklı ve daha hızlı büyümesine yardımcı olur. Kolajen takviyeleri, saç dökülmesini azaltabilir, saçların parlaklığını artırabilir ve tırnakların kırılmasını önleyebilir.

Kemik Sağlığına Katkıda Bulunmak

Kolajen, kemiklerin esnekliğini ve dayanıklılığını artırır. Takviye olarak alındığında, kolajen kemik yoğunluğunu artırabilir, osteoporoz riskini azaltabilir ve kemiklerin sağlamlığını destekleyebilir.

Kasları Korumak ve Güçlendirmek

Kolajen, kas dokusunun yapısını destekler ve kas kütlesini korur. Kolajen takviyeleri, kas onarımını hızlandırabilir, kas gücünü artırabilir ve egzersiz performansını destekleyebilir.

Eklemler İçin En İyi Kolajen Takviyesi ve Markası

Eklemler için en iyi kolajen markası kişinin kişisel ihtiyaçlarına ve özel durumlarına göre değişebilir. Ancak, eklemler için sıklıkla tercih edilen kolajen takviyesi markaları şunlardır:

Cilt İçin En İyi Kolajen Takviyesi ve Markası

Cilt için en iyi kolajen markası kişinin kişisel ihtiyaçlarına ve özel durumlarına göre değişebilir. Ancak, cilt için sıklıkla tercih edilen kolajen takviyesi markaları şunlardır:

En İyi Kolajen Takviyesi

En iyi kolajen takviyesi kişinin kişisel ihtiyaçlarına ve özel durumlarına göre değişebilir. Ancak, cilt için sıklıkla tercih edilen kolajen takviyeleri şunlardır:

Kolajen Takviyesi Nasıl Kullanılmalı?

Kolajen takviyeleri genellikle günlük olarak alınır. Ancak herkesin ihtiyaçları farklı olduğundan, uzman bir sağlık profesyoneli ile görüşmek en iyisi olacaktır. Dozaj ve kullanım talimatları ürüne göre değişebilir.

Kolajen Takviyesi Fiyatları

Kolajen takviyelerinin fiyatları marka, ürün formu, içerik miktarı ve bölgeye göre değişiklik gösterir. Ayrıca, takviye alımı için tercih edilen satış noktası (eczane, sağlık ürünleri mağazası, online perakende vb.) da fiyatlarda farklılıklara sebep olabilir. Daffne.com'da çeşitli fiyat aralıklarında kollajen takviyelerini inceleyebilir, sağlık uzmanlarına danışarak, ihtiyaçlarınıza en uygun seçenekleri belirledikten sonra Daffne.com güvencesiyle yetkili distribütörlerden tedarik edilen %100 orijinal kolajen takviyelerine avantajlı fiyatlarla ulaşabilirsiniz.

 

Yukarıda verilen bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. 26.01.2017 tarih ve 29960 sayılı mükerrer Resmi Gazete'de yayımlanan Türk Gıda Kodeksi Beslenme ve Sağlık Beyanları Yönetmeliği'nde bulunan "Sağlık Beyanları" niteliğinde değildir. Bilgilerin doğruluğu daffne.com tarafından taahhüt edilmemektedir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi