Keratin İçeren Takviye Edici Gıda.
₺179,10 KDV Dahil
₺223,88 KDV Dahil
Keratin Kompleks İçeren Takviye Edici Gıda.
₺177,50 KDV Dahil
₺221,90 KDV Dahil
Tükendi
Hidrolize Keratin, Vitamin B5, Vitamin B6 ve Mineraller İçeren Takviye Edici Gıda.
₺229,80 KDV Dahil
Tükendi
Hidrolize Keratin ve Para Aminobenzoikasit İçeren Takviye Edici Gıda.
₺399,00 KDV Dahil
1

Keratin Takviyeleri Hakkında

Keratin Nedir?

Keratin, protein ailesine ait bir yapıtaşıdır. Vücutta en yaygın olarak saç, tırnaklar ve ciltte bulunur. Aynı zamanda iç organlarda ve salgı bezlerinde de bulunmaktadır. Amino asitlerin uzun zincirler halinde bir araya gelmesiyle oluşan keratin, yapısı gereği çok güçlü ve esnek bir yapıya sahiptir. Hücreleri bir arada tutarak dokulara esneklik, güç ve dayanıklılık kazandırır.

Keratin Ne İşe Yarar?

Saç ve tırnak dokularımız keratin sayesinde büyür, uzar ve sağlıklı kalırlar. Keratin, aynı zamanda saç ve tırnakları mekanik hasarlardan ve ısıl işlemlerin zararlarından korumak hususunda katkı sağlar. Saçların ısı ile şekillendirilmesi, fırçalanması, taranması gibi işlemler sırasında oluşabilecek hasarlara karşı koruyucu bir bariyer oluşturarak saçın sağlığını korumasına yardımcı olur. Tırnakların kırılmaya karşı daha dirençli olmasını sağlar. Ciltte ise keratin, cildin bariyer dokusunu destekler, cildin dış etkenlere karşı korunmasına yardımcı olur ve su kaybını önler. Vücutta yaralanan bölgelerde doğal olarak keratin üretimi artar. Bu sayede vücut yara iyileşme sürecini hızlandırmış olur.

Ancak protein ailesinin bir başka elemanı olan kolajen gibi, yaşla birlikte vücudumuz daha az keratin üretmeye başlar. Hem yaşla birlikte vücutta doğal olarak keratin üretiminin azalması, hem de yediklerimizden aldığınız protein, biotin ve A vitamini gibi maddelerin diyetimizdeki eksikliği nedeniyle vücudumuz yeterli miktarda keratin üretmezse, bu durumun etkilerini saç, cilt ve tırnaklarımızda hissetmeye başlayabiliriz. Buna bağlı olarak saç dökülmesi, saç ve tırnaklarda kırılma ve incelme, ciltte cansızlık ve nemsizlik görülebilir.

Keratin Tablet ve Keratin Takviyeleri Ne İşe Yarar?

Keratin tablet ve keratin takviyeleri, saç, cilt ve tırnak sağlığını desteklemek için kullanılan besin takviyeleridir. Saç sağlığını desteklemek amacıyla kullanıldığında, saçlardaki keratin miktarını artırarak güçlü, sağlıklı ve parlak saçlara sahip olmanıza yardımcı olurlar. Aynı şekilde, tırnaklardaki keratin miktarını artırarak tırnakların güçlenmesini, kırılma ve incelmelerin azalmasını destekleyebilirler. Cilt sağlığını desteklemek için kullanıldığında, keratin takviyeleri cildin nem dengesini korumasına yardımcı olabilir ve cilt bariyerini güçlendirebilir. Bu da cildin daha nemli kalmasını, dış etkenlere karşı korunmasını ve daha sağlıklı bir görünüm kazanmasını sağlayabilir.

En İyi Keratin Hapı ve Markası

En iyi keratin hapı ve markası kişinin kişisel ihtiyaçlarına ve özel durumlarına göre değişebilir. Ancak, sıklıkla tercih edilen keratin takviyeleri şunlardır:

Keratin Takviyesi Nasıl Kullanılır?

Keratin takviyeleri kapsül, tablet veya sıvı formda olabilir. Satın aldığınız keratin takviyesinin üzerindeki talimatları dikkatlice okuyarak önerilen doz ve kullanım yönergelerini takip edebilirsiniz. Kullanmanız gereken doz, ürüne, markaya veya doktorunuzun önerilerine bağlı olarak değişebilir. Ancak keratin takviyelerinden en iyi sonuçları elde etmek için düzenli ve uzun süreli kullanım tercih edilir.

Herkesin takviye ihtiyacı farklı olabileceği gibi kullanılacak takviyenin etkisi de bireysel olarak değişebilir. Bunu göz önünde bulundurmanız ve özellikle herhangi bir ilaç kullanıyorsanız veya kronik bir sağlık durumunuz varsa, keratin takviyesi kullanmadan önce doktorunuza danışmanız önemle tavsiye edilir.

Keratin Takviyesi Fiyatları

Keratin takviyesi fiyatları, marka, ürün formu, içerik miktarı ve tercih edilen satış noktası (eczane, sağlık ürünleri mağazası, online perakende, vb.) gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Keratin takviyeleri konusunda dikkatli olmanız ve güvenilir platformlardan satın almanız önerilir. Daffne.com’da çeşitli fiyat aralıklarında ve farklı markalara ait keratin takviyeleri bulunmaktadır. Sağlık uzmanlarına danışarak ihtiyacınıza en uygun seçenekleri belirleyebilir ve Daffne.com güvencesiyle yetkili distribütörlerden tedarik edilen %100 orijinal keratin takviyelerine avantajlı fiyatlarla ulaşabilirsiniz.

Yukarıda verilen bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. 26.01.2017 tarih ve 29960 sayılı mükerrer Resmi Gazete'de yayımlanan Türk Gıda Kodeksi Beslenme ve Sağlık Beyanları Yönetmeliği'nde bulunan "Sağlık Beyanları" niteliğinde değildir. Bilgilerin doğruluğu daffne.com tarafından taahhüt edilmemektedir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi